Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie mogę otworzyć do końca tylnych drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie mogę otworzyć do końca tylnych drzwi

    Zamieszczone przez sonic
    W odpowiednim wątku urodzinowym naskrobałem "specjalne życzenia"
    ale tamten wątek jest od podziękowań za życzenia, a nie od ich składania :hammer :haha:

  • #2
    Nie mogę otworzyć do końca tylnych drzwi

    Witajcie, po kilku dniach "srogiej zimy" postanowiłem odkopać moją o2 tour i spotkała mnie nie miła niespodzianka. Prawe tylne drzwi otwarły się na ok 30% i dalej nie chciały, tak jak by coś siłą je trzymało. Od kolegi usłyszałem, że może to być problem znany z golfa 4/5 mianowicie tam rozpuszczony śnieg gromadził się gdzieś na progu auta i powstały w ten sposób lód blokował drzwi. Czy ktoś spotkał się z taka sytuacją?

    Komentarz


    • #3
      Nie przejmuj się. Na wiosnę puści. :diabelski_usmiech
      A tak na poważnie. Jeśli jest podejrzenie zamarznięcia, to lód na progu było by widać. Jeżeli już to mógłby się zbierać na prowadnicy pomiędzy zawiasami. Sprawdź to. Możesz też wstawić auto do jakiegoś ogrzewanego garażu, lub podjechać do centrum handlowego z garażem podziemnym, żeby się auto "roztopiło" i zobaczysz czy pomoże.

      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kabanos
        Nie przejmuj się. Na wiosnę puści. :diabelski_usmiech
        A tak na poważnie. Jeśli jest podejrzenie zamarznięcia, to lód na progu było by widać. Jeżeli już to mógłby się zbierać na prowadnicy pomiędzy zawiasami. Sprawdź to. Możesz też wstawić auto do jakiegoś ogrzewanego garażu, lub podjechać do centrum handlowego z garażem podziemnym, żeby się auto "roztopiło" i zobaczysz czy pomoże.
        Wystarczyło że przejechałem się autem ok 30 km i pomogło. Pytanie czy to jest coś co można zgłosić na gwarancji (jeśli to coś innego niż lód na progu drzwi)...

        Komentarz


        • #5
          adamsky, skoro pomogło i drzwi się otwierają normalnie, to świadczy że był to tylko lód. W ASO raczej Cię wyśmieją jak przyjedziesz z takim problemem.
          Artur

          Komentarz


          • #6
            Nie mowiac juz ze na forum to tez troche smieszny temat. Za chwile bedzie temat: auto stala cala noc na dworze, rano otwieram z pilota i jedne drzwi sie nie chca otworzyc.
            Przeciez to normalne, ze w zime moze cos przymarznac

            Komentarz


            • #7
              Nie do konca normalne bo w obu autach na f przez 10 lat nic takiego mi sie nieprzytrafilo, a opisana przezemnie sytuacja jest raczej powodem do wstydu niz tttm. Wyobraz sobie ze podjezdzasz po waznego goscia swoja np octavia/superb chcesz otworzyc drzwi a tu zonk. I co kazesz klientowi wchodzic drugimi drzwiami?
              Na forum golfato nikogo niedziwi ze tak sie dzieje i zamiast wysmiewac raczej zastanawiaja sie jak w tak drogim aucie ktos nieprzewidzial ze woda moze sie zbierac w tym miejscu...

              Podkreslam ze nie pisalem o przymarzenietej uszczelce...
              Ps. Niema glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi..

              Komentarz


              • #8
                Zamarza ogranicznik drzwi i on trzyma je,wystarczy troszke smaru w sprayu lekkie rozruszanie i po problemie

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez zadariusz1
                  Zamarza ogranicznik drzwi i on trzyma je,wystarczy troszke smaru w sprayu lekkie rozruszanie i po problemie
                  Miałem posmarowane ograniczniki i uszczelki i 2 razy też mi się przytrafiło na prawym tyle.Po nagrzaniu w aucie odpuściło.
                  Była O1 1,9 136/307 z 2002r Czarna perła w kombi http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...a67-t2540.html
                  Jest O2fl beż cappucino elegance http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...ela-t9846.html
                  Wersja na lato - SUZUKI Intruder

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez zadariusz1
                    Zamarza ogranicznik drzwi i on trzyma je,wystarczy troszke smaru w sprayu lekkie rozruszanie i po problemie
                    Bardzo dziekuje za odpowiedz. Wlasnie czegos takiego spodziewalem sie po tym forum(a nie wysmiania).

                    Komentarz


                    • #11
                      Ale ja Cie nie wysmiewam, po prostu stwierdzam, ze czasem warto jednak sie zastanowic samemu gdzie moze byc przyczyna a nie zakladac od razu temat na forum.
                      Znaomy ma golfa z 2008r i ostatnio rano musialem wsiadac do tylu bo przod nie chcial sie otworzyc. Moze gdzies uszczelka jest zle doklejona i przepuszcza wode, ta pozniej zamarza i tak sie dzieje.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez octaviars1
                        Ale ja Cie nie wysmiewam, po prostu stwierdzam, ze czasem warto jednak sie zastanowic samemu gdzie moze byc przyczyna a nie zakladac od razu temat na forum.
                        Znaomy ma golfa z 2008r i ostatnio rano musialem wsiadac do tylu bo przod nie chcial sie otworzyc. Moze gdzies uszczelka jest zle doklejona i przepuszcza wode, ta pozniej zamarza i tak sie dzieje.
                        Spoko zostawmy to. Każdy model zawsze ma coś "" widocznie to jedna z przypadłości o2.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez r2r
                          W ASO raczej Cię wyśmieją jak przyjedziesz z takim problemem.
                          Od tego jest ASO, żeby naprawiać usterki. W piatek pojechałem pod dystrybutor, szarpię się z klapką - nie ma bata, zamarzła. Poszarpałem chwilę, popsikałem odmrażaczem i odjechałem bez paliwa. Zasięg 40km... Postałem godzinkę i puściło, ale jakby nie poszło to pojechałbym do ASO.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X